O IVCA Rally

Mezinárodní asociace veteránských cyklů je věnována zachování historie jízdních kol a jízdě na kole a používání jízdních kol jako stroje. 26. května 1986, v Lincolnu (Velká Británie), vznikla Mezinárodní asociace veteránských cyklů (zkrátka IVCA) a byla tvořena Kluby veteránských cyklů, muzeí a sběratelů starých šlapacích cyklů a příbuzných předmětů z různých zemí.

Cíle Sdružení jsou:

Podporovat zájmy a aktivity vztahující se ke všem starým lidským pohonům jednoho nebo více kol odvozených z tradice velocipede.

Podporovat a povzbuzovat výzkum a klasifikaci své historie a působit jako komunikační médium mezi kluby, společnostmi a muzei na celém světě ve vzájemných záležitostech týkajících se starých cyklů. 

K laskavosti shromáždění, setkání, výstav, prodeje a publikací, volného oběhu, lidem myšlenek týkajících se cyklů, cyklistiky a souvisejících záležitostí po celém světě. 

Jedna rally je každoročně určena jako Mezinárodní rallye veteránů (IVCR) a jejím cílem by mělo být hlavní mezinárodní setkání tohoto roku. Země, která je hostitelem rally, je zodpovědná za formát rally, který může zahrnovat čtyři nebo více dnů činnosti. O hostitelské zemi pro IVCR bude rozhodnuto na výroční valné hromadě několik let dopředu. Nabídky hostit IVCR jsou přijatelné z každé země. Produkovat a šířit svým členům tištěnou publikaci.  

Členství je otevřeno všem jednotlivcům a jejich rodinám, klubům, muzeím nebo organizacím, které mají zájem o staré cykly a záležitosti související se starým cyklem.

Oficiální mezinárodní asociace veteránských cyklů (IVCA): http://ivca-online.org 

Nadcházející IVCA Rallies

39th IVCA Rally 2019: Burton Constable, Yorkshire, United Kingdom, www.ivca2019.com

40th IVCA Rally 2020: Oostende, Belgium, organized by OREhttps://oreretrofietsen.be/i.v.c.a-oostende-2020

41st IVCA Rally 2021: Cremona, Italy, organized by NOVA U.V.I.

42nd IVCA Rally 2022: Ostrava, Czech Republic, organized by Klub českých velocipedistů v Hrabové

2023: Australia

2028: Germany

Akce pořádané klubem

Klub velocipedistů pořádá různorodé akce pro celou rodinu. Jste srdečně zváni!