Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

3. ročník jízdy Ostrava – Olomouc – Ostrava

25. 7. 2020, 5:08 - 18:00

Jízda se koná jako vzpomínka na závod, jehož první ročník proběhl již v roce 1933. Závod pořádal cyklistický klub Vpřed Vítkovice. Účastnili se ho významní cyklisté, jako například Jan Veselý, Antonín Perič (oba Sparta) https://www.euro.cz/byznys/antonin-peric-jedinecny-zavodnik-konstrukter-i-vyrobce-kol-894941 , Krejčů (Slavie). Z ostravských cyklistů to byli například Melecký, Štěpnička, Žabenský, Pavlásek, M. Žižka a další. Závod se těšil velké popularitě a podle dobového tisku z roku 1948, dojezd v Ostravě sledovalo 10.000 diváků. Kytici květů, v tomto roce, vítězi předávala vnučka Gustava Šponara (Gustav Šponar – jeden z prvních ostravských cyklistů, který nešťastně zahynul v roce 1945, během osvobozování Ostravy)

Jezdci nastoupeni před startem

Jezdci nastoupeni před startem 2. ročníku

 

 

Propozice závodu

Kancelář závodu: 24.7. 17:00, klubovna KČV Hrabová, ulice Viktora Huga 8

Start: 25.7. v 5:08 hodin ulice Výstavní, restaurace Český dům

Trasa: bude, pokud možno, vedena po vedlejších silnicích a cyklistických stezkách, za plného provozu a bez asistence policie. Každý účastník jede na svou zodpovědnost a musí dodržovat pravidla silničního provozu. Trasa nebude značena, předpokládá se společná jízda. Na odpadlíky se čeká na kopci, na nejbližší křižovatce.

Technický doprovod: bude zajištěn po celé délce trasy, každý účastník musí mít osvětlení, náhradní duši nebo galusku, peníze na občerstvení, nabitý telefon. V případě potřeby zajistíme dopravu odpadlíků do Hrabové.

Bufet a občerstvení: po celé trase bude několik zastávek s občerstvením

Startovné: 200,-

Čísla: budou vydávána v kanceláři závodu.

Kola a oblečení: historická, závodní, rám z ocelových trubek, nejmladší kolo do roku 1980, vybavení – bez polohovacích páček – tzv. sytiče, bez nášlapných pedálů, klipsny s řemínky, bowdeny vedené vrchem, tzv. opratě, výplety kol špice, žádné karbonové díly, oblečení dobové, přilby doporučené, mohou být i páskové. Kontrola bude provedena na startu a v cíli. Pokud nebude kolo odpovídat technickým podmínkám, může se jezdec zúčastnit jízdy mimo soutěž v kategorii Eroica. Pořadatel může prominout drobné výjimky.

Trasa: Vítkovice, Zábřeh, Proskovice, Košatka, Albrechtičky, Kunín, Suchdol, Mankovice, Odry. Následuje stoupání serpentinami na Dobešov. Od Dobešova budeme pokračovat po hřebeni s krásnými výhledy a odbočíme vlevo do Potštátu. Ostatní, kterým postačí, že Olomouc v dáli zahlédli, odbočí vpravo na Fulnek. Kdo se bude chtít vyhnout stoupání na Dobešov, může odbočit na Fulnek už v Odrách. Ostatní pokračují přes Potštát na Olomouc. Obrátka je u první cedule OLOMOUC. Zde také proběhne focení jezdců. Na zpáteční cestě se zastavíme v Daskabátech v hostinci U Matýska na guláš. Zpáteční trasa od Potštátu povede rovně na Fulnek. Z Fulneku na Bílovec a Albrechtice. Z Albrechtic pojedeme zkratkou na Jistebník. Z Jistebníku přes Košatku, Proskovice, Novou Bělou kolem Milky do cíle na hřišti v Hrabové. Každý z účastníků si může trasu zkrátit a připojit se k účastníkům na zpáteční trase, nebo jízdu ukončit podle svých možností dříve.

Cíl: hřiště Sokolu Hrabová, předpokládaný příjezd v 18:00 Vítězem bude symbolicky vyhlášen ten, kdo ujede nejdelší vzdálenost. Pokud více účastníků ujede stejnou trať, nebude vítěz vyhlášen, zvítězí každý, kdo dojede do cíle.

Ceny: dobrý pocit z dobře stráveného dne

Přihlášky: posílejte na pavel.zizka@seznam.cz do 23.7.

V přihlášce uveďte jméno, rok narození, klub, značku, vybavení a rok výroby kola

Podrobnosti

Datum:
25. 7. 2020
Čas:
5:08 - 18:00

Kontaktní osoby za KČV Hrabová

Pavel Žižka
Jiří Axmann