O IVCA Rally

Mezinárodní asociace historických kol byla založena v Lincolnu (Velká Británie) 26. května 1986 (zkratka IVCA= International veteran cycle association).

Asociace byla vytvořena kluby historických kol, muzei a sběrateli bicyklů a příbuzných cyklistických předmětů z různých zemí.

Cílem IVCA je od té doby podpora zájmu a aktivit vztahujících se k historickým jízdním kolům a výzkum historie jízdních kol a cyklistiky od jejich počátku v roce 1817.

Asociace zajišťuje také vydávání odborné literatury. 

IVCA působí také jako komunikační médium mezi kluby, společnostmi a muzei na celém světě. Jejím členem se může stát jednotlivec, rodina i klub mající zájem o historii cyklistiky. 

IVCA organizuje jednou ročně mezinárodní přehlídku historických kol IVCA RALLY.

Země, která je hostitelem příslušného ročníku, je zodpovědná za podobu události, která trvá čtyři a více dnů a není spjatá jen s ukázkou historických kol, ale také se závody a kulturním a společenským programem.

Na každé IVCA RALLY její valná hromada rozhodne o místě konání příštího ročníku, který se muže konat v kterémkoliv státě na světě, pokud pro sraz zajistí vhodné podmínky. V roce 2024 by se takovým místem měla stát Ostrava a hlavním pořadatelem Klub českých velocipedistů v Hrabové.

Oficiální mezinárodní asociace historických kol (IVCA): http://ivca-online.org 

Nejbližší akce

Šťastně vpřed!